UEFA respekton Turqinë, çerekfinalja e parë Poloni-Portugali nis me një minutë heshtje

Publikuar tek: sport, më 20:07 30-06-2016 UEFA respekton Turqinë, çerekfinalja e parë Poloni-Portugali nis me një minutë heshtje

Ndryshe nga sa është shkruar, UEFA ka respektuar viktimat e sulmit terrorist të Stambollit, në çerekfinalen e parë të Euro 2016.

Ndeshja mes Polonisë dhe Portugalisë ka nisur me një minutë heshjte në nder të atyre që gjetën vdekjen tragjikisht në aeroportin “Ataturk” në Turqi, kur tre kamikazë hodhën veten në erë. Të gjithë tifozët në “Velodrome” janë ngritur në këmbë dhe kanë duartrokitur për të ndjerët. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ribashkohen Jose Mourinho dhe Zlatan Ibrahimovic, Manchesteri destinacioni i radhës i suedezit
Zhgënjen Kukësi, Rudari i “vjedh” barazimin »
Article Logic
Execution time: 0.0042829513549805
array(1) { ["section"]=> string(91) "uefa-respekton-turqine-cerekfinalja-e-pare-poloni-portugali-nis-me-nje-minute-heshtje-45087" }