Ulëritëse, gjendja e kësaj konsultoreje në Dibër jashtë çdo standarti, pamje shokuese

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:24 02-08-2017 Ulëritëse, gjendja e kësaj konsultoreje në Dibër jashtë çdo standarti, pamje shokuese

Një qytetare ka denoncuar pranë newsbomb.al gjendjen ulëritëse të një konsultoreje në një nga komunat më të mëdha në zonën e Dibrës, në Maqellarë.

Kjo konsultore e cila mendohet t’ju vijë në ndihmë për konsulta shëndetësore banorëve të kësaj zone, ka një pamje trishtuese që të fut frikën sepse duket si në mesjetë, shkruan newsbomb.al.

Mure të copëtuara, mobilje dhe pajisje primitive, një ambient shumë i “pisët” ashtu siç u shpreh dje edhe kryeministri Rama gjatë një takimi me drejtuesit e spitaleve në të gjithë vendin, por këtë herë siç duket shkak është edhe mungesa e investimeve, pasi vihen re qartazi kushtet skandaloze./Newsbomb.al/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01698112487793
array(1) { ["section"]=> string(89) "uleritese-gjendja-e-kesaj-konsultoreje-ne-diber-jashte-cdo-standarti-pamje-shokuese-88034" }