Ultimatumi i kryeministrit për Policinë e Shtetit, shikoni ç’po ndodh tani në Vlorë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:19 30-08-2017 Ultimatumi i kryeministrit për Policinë e Shtetit, shikoni ç’po ndodh tani në Vlorë (FOTO)

Pak pasi kryeministri Rama dha urdhër të prerë që Policia e Shtetit të përforcojë masat dhe të godasë tanimë jo vetëm parcelat e mbjella me kanabis, por kultivuesit dhe grupet kriminale që fshihen pas tyre, blutë kanë nisur menjëherë nga puna për zbatimin e ultimatumit.

Pak minuta më parë, në faqen zyrtare të policisë në rrjetet sociale publikohen foto nga një aksion në Novoselë të Vlorës.

“Në pyllin e Dëllënjës në Njësinë Administrative Novoselë Vlorë. Me Policinë Kufitare, Delta Forcë e Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë. Kontroll territorit për evidentimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike”, shkruhet në statusin shoqërues të këtyre fotove që tregon aksionin e policisë për identifikimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike.

 

URDHRI.jpg

21192896_1644106618941481_5048010048845569804_n.jpg

21150384_1644106692274807_3608951906451660874_n.jpg

 

 21106552_1644106735608136_8075198363349265550_n.jpg

21106791_1644106238941519_7497447752340780159_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01583194732666
array(1) { ["section"]=> string(93) "ultimatumi-i-kryeministrit-per-policine-e-shtetit-shikoni-c-po-ndodh-tani-ne-vlore-foto-90621" }