Ultrasit bardheblu përleshen me lojtarët e Tiranës, tifozët e Partizanit përfitojnë nga momenti për të provokuar

Publikuar tek: sport, më 15:15 26-01-2017 Ultrasit bardheblu përleshen me lojtarët e Tiranës, tifozët e Partizanit përfitojnë nga momenti për të provokuar

Skuadra e Tiranës është hasur me një situatë të vështirë ditën e sotme në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”.

Tifozët bardheblu kanë bllokuar këtë seancë, teksa nuk kanë lejuar ekipin të stërvitet. Situata ka degraduar më pas kur Gilman Lika nis të konfrontohet fizikisht me mbështetësit bardheblu.

Kaq është dashur dhe tifozët e Partizanit kanë shkruar në facebook, te faqja që administrohet nga ata “Baza 46”: “Sic thote dhe populli,kur s’ke ci bo gamorit do i bish samorit !”, duke i hedhur në këtë mënyrë më shumë “benzinë zjarrit”.

Kujtojmë që ditën e djeshme u vendos që Partizani do t’i luajë ndeshjet në “Selman Stërmasi”, por ky fakt nuk do të kalohet lehtë nga mbështetësit bardheblu.

Screenshot_14.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tifozët e Tiranës grushta futbollistit bardheblu, lojtarët detyrohen të braktisin stërvitjen
Tifozët e Tiranës u kapën me Gilman Likën, reagojnë ultrasit e Vllaznisë: Mos na i prekni djemtë tanë, nëse doni nisuni për në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.053497076034546
array(1) { ["section"]=> string(117) "ultrasit-bardheblu-perleshen-me-lojtaret-e-tiranes-tifozet-e-partizanit-perfitojne-nga-momenti-per-te-provokuar-66751" }