Ura Veneciane në Vlorë, çfarë parashikon Rama të ndodhë pas restaurimit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:12 16-03-2017 Ura Veneciane në Vlorë, çfarë parashikon Rama të ndodhë pas restaurimit

Kjo është panorama me të cilën kryeministri Edi Rama i uron një ditë të mbarë gjithë ndjekësve të tij në rrjetin social.

Bëhet fjalë për urën në luginën e Lumit të Vlorës, restaurimi i së cilës, siç parashikon Rama, do jetë një burim atraksioni për të gjithë turistët.

“Ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të urës veneciane pranë Bratajt, në luginën e Lumit të Vlorës. Pjesë e projektit të ndërtimit të rrugës së re është dhe restaurimi i kësaj ure të bukur, si edhe krijimi i një vendpushimi panoramik pranë saj, për turistët e shumtë që parashikojmë ta përshkojnë atë zonë të pazbuluar të Shqipërisë”, shkruan shefi i kabinetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022588014602661
array(1) { ["section"]=> string(76) "ura-veneciane-ne-vlore-cfare-parashikon-rama-te-ndodhe-pas-restaurimit-72093" }