URAGANI Michael shkatërron gjithçka në Florida (PAMJET E TMERRSHME)

Publikuar tek: bota, më 14:19 11-10-2018 URAGANI Michael shkatërron gjithçka në Florida (PAMJET E TMERRSHME)

Një uragan i fuqishëm ka pushtuar rajonin Panhandle, në veri-perëndim të Floridës.

Uragani Michael, një stuhi e kategorisë së katërt, ka sjellë erëra që arrijnë në 250 km / h, dhe cilësohet si uragani më i fuqishëm në historinë e Amerikës.

Zona më e rrezikuar është Panama City, dhe autoritet kanë ngritur alarmin se kjo stuhi do shkaktojë dëme katastrofike.

Më shumë se 370,000 njerëz në Florida janë urdhëruar të largohen.Sakaq, mediat e huaja kanë publikuar pamjet nga Florida, ku shihet se pothuajse gjithçka është shkatërruar. 

Shihni pamjet e mëposhtme nga vendngjarja:

_103806955_hi049889867 (1).jpg

_103807602_464cebc3-7e69-4224-949c-10b60f787c6c (1).jpg

_103806269_hi049893289 (1).jpg

_103806861_hi049889901.jpg

_103806955_hi049889867.jpg

_103806959_hi049889899.jpg

_103807173_hi049891263.jpg

_103807177_gettyimages-1051850050.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E RËNDË, gjenden të vdekura tre vajza në kufi, çfarë dyshohet
»
Article Logic
Execution time: 0.021394968032837
array(1) { ["section"]=> string(72) "uragani-michael-shkaterron-gjithcka-ne-florida-pamjet-e-tmerrshme-137437" }