Urdhër arresti për futbollistin e njohur shqiptar, ja akuza

Publikuar tek: sport, më 09:15 12-08-2016 Urdhër arresti për futbollistin e njohur shqiptar, ja akuza

Policia turke ka lëshuar një urdhër arresti për futbollistin e njohur turk me origjinë shqiptare, Hakan Shukur.

Një nga futbollistët më të mëdhenj të futbollit turk, Shukur, dyshohet se është pjesë e grupit të lëvizjes "Gylen", të cilën qeveria turke e cilëson si lëvizje terroriste që tentoi të rrëzonte të zgjedhurit me votë demokratike në popull. Shukur mendohet të jetë një nga organizatorët e grushtit të shtetit dhe në rast vërtetimi të diçkaje të tillë, masat ndaj tij do të jenë shumë të ashpra.

Shukur kohë më parë e pati deklaruar vetë në një intervistë se nuk është turk por shqiptar, duke qënë se origjina e paraardhësve të tij është nga Shqipëria./ Newsport.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 100 mijë euro për të shpëtuar qytetin e tij, Ronaldo habit gjithë botën me këtë gjest
Tremb Luiza Gega, ndjen një dhimbje që mund t’i prishë garën »
Article Logic
Execution time: 0.024740934371948
array(1) { ["section"]=> string(64) "urdher-arresti-per-futbollistin-e-njohur-shqiptar-ja-akuza-49515" }