Urdhri i beftë i Gianni de Biasit dje pas fitores, kundërshton kreun e FSHF-së Armando Dukën

Publikuar tek: sport, më 06:44 20-06-2016 Urdhri i beftë i Gianni de Biasit dje pas fitores, kundërshton kreun e FSHF-së Armando Dukën

Ka marrë ''timonin'' natën e djeshme trajneri italian i kombëtares sonë Gianni de Biasi. Pas fitores spektakolare me Rumaninë, një fitore që na jep shpresë se do ra vazhdojmë rrugëtimin tonë, kreu i FSHF-së Armando Duka ka kërkuar festë për lojtarët. Por De Biasi ka qenë i prerë në përgjigjen e tij: Jo!

De Biasi u ka kërkuar lojtarëve të hanë darkë, të takohen pak momente me familjaret e tyre dhe secili të ngjitej në dhomat e fjetjes.

Sipas tij ekipi ende nuk ka arritur ndonjë gjë. De Biasi ka ndaluar futbollistët të takohen me tifozët. Këtë paradite djemtë do vazhdojnë stërvitjen.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Me fitoren historike, këngë mahnitëse e David Guettas: Kjo është për ty Shqipëri!
Babai i Sadikut rrëfen rrugëtimin e heroit që shënoi në Lyon: Emri dhe jeta prej “Diego Maradone” e Armandos deri në Europian »
Article Logic
Execution time: 0.016095161437988
array(1) { ["section"]=> string(97) "urdhri-i-befte-i-gianni-de-biasit-dje-pas-fitores-kundershton-kreun-e-fshf-se-armando-duken-44035" }