Vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB

Publikuar tek: politike, më 08:54 02-04-2016 Vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB

Besiana Kadare, vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka propozuar për të shërbyer në Neë York në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Ndërkohë që Bushati ka bërë edhe një tjetër propozim, Gjergj Teneqexhi për ambasador të Shqipërisë në Japoni.

Besiana Kadare u shkarkua si ambasadore e Shqipërisë në UNESCO dhe me sa duket plani ka qenë për t’u spostuar si ambasadore e OKB-së. Pritet që Parlamenti të miratojë kandidaturat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot 9 prill. Socialistët mbajnë referendumin, anëtarët i përgjigjen pyetjes për kryetarin (FLETA E VOTIMIT)
Batuta e Ramës: Me pleqërinë që afrohet, edhe mua edhe Koços, të na krijohet mundësia të kalojmë kohë te Lapidari… »
Article Logic
Execution time: 0.020532131195068
array(1) { ["section"]=> string(62) "vajza-e-ismail-kadarese-propozohet-per-ambasadore-ne-okb-36653" }