Vajza e ministres së re në qendër të sulmeve mediatike, mbesa e Berishës i del në mbrojtje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:52 24-05-2017 Vajza e ministres së re në qendër të sulmeve mediatike, mbesa e Berishës i del në mbrojtje

Vajza e ministres së re të Arsimit, Megi Karabina duket se është vënë menjëherë në qendër të vëmendjes së mediave, sapo e ëma e saj, Mirela Karabina u emërua ministrja e re e Arsimit.

 

Në një portal shkruhej se Megi është nga ato vajza që postojnë në rrjetet sociale foto nga vaska, ndonëse në atë imazh nuk duket fytyra.

Menjëherë pas lajmit, ka reaguar mbesa e ish-kryeministrit Sali Berisha Dasara. Ajo i del në mbrojtje dhe shkruan:

“Megi Karabina shpirte urime per mamin, po nje gje me habiti… ose jam qerruar une e nuk shoh, ose mbase atyre qe pretendojne se qenke ti ne foto u duhen syze. Either ëay, nuk besoj se njerezit normal futen ne vaske me rroba”.

Ky reagim është përshëndetur menjëherë nga Megi e cila i shkruan në një koment në facebook: Falemindërit për urimin dhe mbështetjen zemër, ti e di më mirë se unë, haters gona hate, të përqafoj!”.

Mirela Karabina është një nga minister teknike që u emrëua dy ditë më parë në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, pas marrëveshjes Rama-Basha.  

 

18644493_10209905923466753_867996694_n_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085320472717285
array(1) { ["section"]=> string(95) "vajza-e-ministres-se-re-ne-qender-te-sulmeve-mediatike-mbesa-e-berishes-i-del-ne-mbrojtje-79754" }