Vajza që riktheu traditën, shkon në Mbrëmjen e Maturës me qeleshe

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:18 13-05-2015 Vajza që riktheu traditën, shkon në Mbrëmjen e Maturës me qeleshe

Kosova mbahet si vendi i traditave të mëdha, i kostumeve popullore dhe qelesheve edhe pse vajzat kosovare janë shumë të modernizuara në ditët e sotme.

Por një maturante ka vendosur të kthejë traditën në mbrëmjen e Maturës, vendi i fustaneve Gala. Mbrëmja e maturës është kthyer në një garë e adoleshentëve për të rënë në sy dhe vajza është paraqitur në mbrëmje me një qeleshe. Kjo ka bërë që ajo të bjeri në sy dhe të qarkulloj me shpejtësi të madhe në rrjetet sociale.

Fotoja është realizuar nga fotografi Gentrim Shabani  i cili shkruan bashkangjitur fotos: “Maturantja që riktheu traditën shqiptare”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aurela Gaçe grimohet nga e bija. Ja rezultati
Aurela Gaçe prezanton mes lotësh gjyshen nga Llakatundi »
Article Logic
Execution time: 0.014976024627686
array(1) { ["section"]=> string(70) "vajza-qe-riktheu-traditen-shkon-ne-mbremjen-e-matures-me-qeleshe-11051" }