Vajzës së deputetit i ndodh ajo që s’priste, ‘’e mashtrojnë’’ miqtë por fundi është befasues

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:09 10-09-2016 Vajzës së deputetit i ndodh ajo që s’priste, ‘’e mashtrojnë’’ miqtë por fundi është befasues

Vajzës së deputetit i ndodh ajo që s’priste, mbetet pa frymë dhe pastaj ia ‘’numëron’’ të gjitha të dashurit. Kristi Ziçishti, vajza e deputetit socialist Ylli Petraj (Ziçishti) që u bë e famshme për prezantimin e koncertit të Dua Lipës në sheshin ‘’Nënë Tereza’’.

Ka patur ditën e lindjes Ziçishti dhe të gjithë, në fshehtësi i kanë organizuar një festë surprizë, e cila ka përfunduar me fjalët thënë të dashurit: ‘’Të njoh prej vitesh, por nuk të njihja aq mirë sa të më bëje të qaja si fëmijë nga gëzimi. Falenderoj Zotin që të ka sjellë pranë meje...’’

RRËFIMI I PREZANTUESES:

Dje në darkë dola me përtesë nga shtëpia sepse preferoja të shikoja televizor sesa të dilja dhe të pija diçka…Pas insistimit të mamit dola nga shtëpia për të shijuar diçka me Vasilin...

Tek vendi im i preferuar In Puglia. Nuk po shihja as orë asgjë, thjesht po shijoja verën time të preferuar duke anashkaluar që të nesërmen ishte datëlindja ime.

Dhe..dëgjoj një ‘’Happy Birthday’’..Aty kuptova që ora tashmë ishte 12...Përsëri mendova në rregull, restoranti ka menduar për mua që kam ditëlindjen dhe po më uron...

Kur..nuk po dija më se çfarë po ndodhte…Fishekzjarre që po dilnin nga holli dhe befas miqtë e mi më të mirë...Nuk e di për ju, por ato ishin lot, lot gëzimi, të bërtitura mga emocionet si ato vajzat që fitojnë ‘’Miss USA’’..Ishte pikërisht e tillë...Çdo ndjesi...Çdo lot..Çdo përqafim...Faleminderit miqtë e zemrës sime që ishit me mua, duke më bërë të ndjehem njeri në të gjitha format…

Faleminderit per ngrohtesine dhe mikpritjen që shprehet... ju dashuroj me shpirt...Të njoh prej vitesh, por nuk të njihja aq mirë sa të më bëje të qaja si fëmijë nga gëzimi Vasil. Falenderoj Zotin që të ka sjellë pranë meje...

kristzicishti.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049972057342529
array(1) { ["section"]=> string(93) "vajzes-se-deputetit-i-ndodh-ajo-qe-s-priste-e-mashtrojne-miqte-por-fundi-eshte-befasues-52490" }