Valon Behrami do mungojë 6 ndeshje me Hamburg, u operua në gju

Publikuar tek: sport, më 08:59 29-01-2015 Valon Behrami do mungojë 6 ndeshje me Hamburg, u operua në gju

Mesfushori kosovar që luan me kombëtaren zvicerane të futbollit Valon Behrami do t’i mungojë Hamburgut në gjashtë ndeshjet e para të pjesës së dytë të kampionatit në Bundesliga.

Sipas gazetës gjermane, Bild, mesfushori kosovar pritet të mungojë në gjashtë ndeshjet e para të pjesës së dytë të kampionatit gjerman, pasi ai ka operuar gjurin gjatë pushimit dimëror dhe shërimi i tij ka shkuar më ngadalë se sa është pritur. Behrami pritet të jetë i gatshëm për ekipin vetëm në fund të shkurtit.

“Unë shpresoj se Valoni do të rikthehet sa më shpejtë që është e mundur. Por, gjasat nuk janë edhe aq të mira dhe shpresat për një rikthim të tij në fushë në fillim të pjesës së dytë të kampionatit tashmë janë shuar”, ka deklaruar drejtoi i Hamburgut, Peter Knäbel. Pjesa e dytë e Bundesligës nis këtë fundjavë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokurori që vuri në pranga Fullanin: Prisni arrestime për trukimet në futboll
Barcelona eliminon Atletico, por ka polemika në Kupën e Mbretit »
Article Logic
Execution time: 0.027790069580078
array(1) { ["section"]=> string(66) "valon-behrami-do-mungoje-6-ndeshje-me-hamburg-u-operua-ne-gju-1783" }