Varfëria e njerëzve të thjeshtë përballë luksit të politikanëve, kush i shoqëronte protestuesit në kthim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:21 24-04-2017 Varfëria e njerëzve të thjeshtë përballë luksit të politikanëve, kush i shoqëronte protestuesit në kthim

Protesta e sotme e partisë Demokratike  ndoshta përtej pritshmërive dhe paralajmerimeve për trazira ka rezultuar e qetë.

Në kthim protestuesit që kishin dalë në rrugë për të kundërshtuar varfërinë dhe papunësinë në vend, shoqëroheshin nga një eskortë makinash luksoze që me gjasë u përkasin politikanëve, pikërisht atyre që kishin sjellë protestuesit e thjeshtë në shesh. Makinat dhe luksi i ish-pushtetarve të djeshëm përballet me varfërinë e protestuesve të thjeshtë.

Nga një kërkim i thjesht rrezulton se dy makinat  e llojit “Range Rover” që duken në foto kushtojnë mestarisht nga 66 mijë euro. Vallë për çfarë protestojnë ish-pushtetartët e djeshëm më "Range Rover"?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017490148544312
array(1) { ["section"]=> string(109) "varferia-e-njerezve-te-thjeshte-perballe-luksit-te-politikaneve-kush-i-shoqeronte-protestuesit-ne-kthim-76253" }