Varrezat greke në Korçë, ish-ministri i kundërvihet Ramës: Ujku mjergull do

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:26 19-12-2017 Varrezat greke në Korçë, ish-ministri i kundërvihet Ramës: Ujku mjergull do

Në një reagim në median e tij sociale ish-ministri i Drejtësisë Ylli Maniani ka folur për varrezat Greke që do të ndërtohen në Korçë.

Ai e ka lidhur ngjarjen e varrezave me kushtetutën dhe votimin e djeshëm duke u shprehur se “Ujku mjergull do”. Duket se në këtë rast Manjani e ka fjalen per kryeministrin Rama, i cili vetëm pak ditë më parë ka miratuar ndërtimin e varrezave greke në qytetin e Korçës.

 Manjani ka nxitur hisorianët dhe analistët të reagojnë lidhur me këtë vendim të kryeministrit.

"Në mes të mjergullës së puçit Kushtetues, kryeujku vendosi të ndërtojë varrezat greke në Korçë! Ashtu si në Kosinë, pritet që të ketë një “boom” ekonomik nga tregëtia e kockave edhe atje...

Mirë politikanë, po a ka historianë analistë e qytetarë ky vend apo jo?! Asnjë sflet më!!!", shkruan Manjani.

ylli.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022011995315552
array(1) { ["section"]=> string(80) "varrezat-greke-ne-korce-ish-ministri-i-kundervihet-rames-ujku-mjergull-do-103617" }