Varrimi i Kacifës, reagon Salianji: Reagim skandaloz dhe i paimagjinueshëm i shtetit shqiptar

Publikuar tek: politike, më 21:54 08-11-2018 Varrimi i Kacifës, reagon Salianji: Reagim skandaloz dhe i paimagjinueshëm i shtetit shqiptar

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar pas varrimit të minoritarit grek Konstandinos Kacifa, i cili u vra në Bularat nga forcat RENEA.

Salianji ka dënuar sjelljen e kryeministrit Edi Rama teksa cilëson reagimin e tij skandaloz.

“Reagimi ishte skandaloz dhe i paimagjinueshëm i shtetit shqiptar. Ai që u varros atje nuk është hero, dhe për këtë duhet të reagonte Rama sot që ai nuk është hero dhe nuk duhej trajtuar si i tillë. Duheshin arrestuar të gjithë ata që kishin ardhur me qëllimin e krijimit të trazirave”, tha Salianji.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama e pranon: Meta ka të drejtë të REFUZOJË dekretimin vetëm në KËTË rast
S’përmbahet Berisha: Racistët primitivë grekë përdhosën sot Shqipërinë, dënoj heshtjen e Tiranës dhe Athinës »
Article Logic
Execution time: 0.029425144195557
array(1) { ["section"]=> string(98) "varrimi-i-kacifes-reagon-salianji-reagim-skandaloz-dhe-i-paimagjinueshem-i-shtetit-shqiptar-140810" }