Vasili: Basha është shembulli i politikanit më negativ, vazhdon të jetë i akuzuar për vjedhje

Publikuar tek: politike, më 18:49 06-03-2015 Vasili: Basha është shembulli i politikanit më negativ, vazhdon të jetë i akuzuar për vjedhje

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Petrit Vasili ka thënë në një deklaratë për media se kërkesa e Partisë Demokratike për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Meta, është qesharake.

“Kryetari i PD nuk mund ta bëjë një kërkesë të tillë sepse të gjithë qytetarët e kanë akoma në mendje që ky person është akuzuar për vjedhjen e 230 milionë dollarëve , akuzë që është akoma sot e ksaj dite, e për këtë akuzë nuk dha dorëheqjen por vazhdoi qetësisht të jetë ministër i Ministrisë që e vodhi vetë dhe përmes dhjetra raporteve për sëmundje imagjinare, ariti ti shmanget drejtësisë” tha Vasili.

Vasili tha se Basha vazhdon të jetë i akuzuar nga organet më të larta të këtij vendi dhe si i tillë vazhdon të mbetet shembulli i politikanit më negative në raport me ligjin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Selami: Protesta për akuzat e Doshit dhe shqetësime të tjera
Imami gafë në Shkodër: Do fitojmë edhe Bashkinë e Velipojës. Por Velipoja nuk është më bashki »
Article Logic
Execution time: 0.015875101089478
array(1) { ["section"]=> string(96) "vasili-basha-eshte-shembulli-i-politikanit-me-negativ-vazhdon-te-jete-i-akuzuar-per-vjedhje-5182" }