Vasili: Trajtimi i kafshëve të ngordhura, parësore

Publikuar tek: politike, më 15:25 07-02-2015 Vasili: Trajtimi i kafshëve të ngordhura, parësore

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka udhëtuar sot në fshatrat Darëzezë dhe Sop, për të parë nga afër situatën e krijuar si pasojë e përmbytjeve.

Vasili ka vlerësuar solidaritetin e fermërëve të Lushnjes për zonat e prekura nga përmbytjetet, duke u shprehur se solidariteti do të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Ai e ka konsideruar parësor trajtimin e kafshëve të ngordhura, të cilat janë rrezik epidemie.

Ndërkohë që Vasili ka thënë se strukturat shtetërore vijojnë të jenë në krye të detyrës dhe gatishmëri të plotë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta Sali Kelmendi, kryebashkiaku i parë i Tiranës
Berisha kundër arrestimit të Gjikës, paralajmëron arrestimin e kryebashkiakut të Fierit »
Article Logic
Execution time: 0.020526885986328
array(1) { ["section"]=> string(53) "vasili-trajtimi-i-kafsheve-te-ngordhura-paresore-2645" }