Vau i Dejës fitohet nga Zef Hila me rreth 2 mijë vota më shumë se rivali Gjokë Lleshi

Publikuar tek: politike, më 17:15 22-06-2015 Vau i Dejës fitohet nga Zef Hila me rreth 2 mijë vota më shumë se rivali Gjokë Lleshi Grafiku per Vaun e Dejes

Bashkia e Vaut të Dejës ka përfunduar numërimin duke përcaktuar një tjetër fitues.

Fituesi vjen nga rradhët e së djathtës dhe është Zef Hila  i cili ka fituar me rreth 2 mijë vota më shumë kundrejt kandidatit të ASHE Gjokë Lleshit.

Gara për bashkinë e Vaut të Dejës ka qenë e fortë por tashmë ajo do të qeveriset nga kryebashkiaku Zef Hila sipas votave të dhëna nga zgjedhësit më 21 qershor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon numërimi në Devoll, bashkia fitohet nga i djathti Bledjon Nallbati
Kryebashkiaku i Shijakut vjen nga e majta, Kokomani fiton kundrejt Saraçit »
Article Logic
Execution time: 0.004429817199707
array(1) { ["section"]=> string(91) "vau-i-dejes-fitohet-nga-zef-hila-me-rreth-2-mije-vota-me-shume-se-rivali-gjoke-lleshi-14354" }