Vazhdojnë sulmet ndaj MEDIAS: Vritet në mënyrë misterioze gazetarja e njohur

Publikuar tek: bota, më 19:36 16-04-2018 Vazhdojnë sulmet ndaj MEDIAS: Vritet në mënyrë misterioze gazetarja e njohur Gazetarja e vrarë në San Salvador

Pas lajmit se një gazetar rus kishte mbetur i vdekur pas rënies nga një lartësi e konsiderueshme, një lajm tjetër i zi ka ardhur nga San Salvadori, ku një gazetare është gjetur e vrarë nga policia.

Sipas mediave të huaja, 33 vjeçarja Karla Lisseth Turcios, është rrëmbyer dhe është vrarë në rrethana ende shumë misterioze për grupet hetimore.

Turcios u shpall e zhdukur pas denoncimit të burrit të saj dhe djalit, kur këta të fundit humbën kontaktet me 33 vjeçaren.

Karla Lisseth Turcios punonte gazetare për El Economista, ndërsa kohët e fundit u bë e njohur për hetoimet në disa shkelje korruptive nga disa individë në Amerikën Qendrore.

Policia ka mundur të gjejë trupin e gazetares, ndërsa ka vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të vrasjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zonja e Parë në gjendje të RËNDË shëndetësore, refuzon të marrë MJEKIMET
Bota e egër në ALARM: Fshatarët masakrojnë 11 speciet drejt zhdukjes »
Article Logic
Execution time: 0.023812055587769
array(1) { ["section"]=> string(82) "vazhdojne-sulmet-ndaj-medias-vritet-ne-menyre-misterioze-gazetarja-e-njohur-117121" }