Vdekja e 27 vjeçarit në komisariatin e Korçës, reagon ish-kryeministri: E torturuan shtazërisht...racistë e kriminelë me uniformë

Publikuar tek: politike, më 16:07 17-05-2018 Vdekja e 27 vjeçarit në komisariatin e Korçës, reagon ish-kryeministri: E torturuan shtazërisht...racistë e kriminelë me uniformë Viktima Enea Ftoi

Pas lajmit të kobshëm se një 27 vjeçar kishte ndërruar jetë në Komisariatin e Korçës, ka reaguar ashpër edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili me anë të një postimi e ka dënuar këtë akt të rëndë.

Sipas Berishës, i riu baba i 3 fëmijëve është torturuar në mënyrë ç'njerëzore për të pranuar akuzat e tij, ndërsa i ka shprehur ngushëllimet familjes së tij.

Sakaq ish-kryeministri ka përfituar nga rasti duke i bërë thirrje komunitetit rom të bashkohen për të përmbysur këtë regjim.

POSTIMI I PLOTË:

Masakrohet barbarisht deri ne vdekje nga racistet, kriminelet me uniforme babai i tre femijeve, Enea Ftoi!

Te dashur miq, racistet e kriminelet me uniforme kane torturuar ne menyre çnjerezore dhe i kane marre jete si xhelat te riut 27 vjeçar rom, prind i tre femijeve, ne qelite e komisariatit te Korçes.

Ai ishte futur ne qelite e Komisaritit para tre ditesh me akuze per vjedhje dhe torturuar shtazerisht gjer ne vdekje per te pranuar akuzat.

Duke shprehur ngushellimet e mia me te sinqerta familjes se te ndjerit Enea Ftoi dhe te gjithe komunitetit rom te Korçes dhe mbare Shqiperise, denoj me ashpersine me te madhe kete akt mizor e raciste qe deshmon fytyren e vertet te narkoshtetit te Edvin Kristaq Rames.

Me kete rast i bej thirrje kominitetit rom dhe mbare qytetareve shqiptare te ngrihen per te permbysur me revolte te fuqishme kete regjim kriminelesh te urryer! sb

LEXO EDHE: KUJDES PAMJE TË RËNDA, JA KUSH ËSHTË BABAI I 3 FËMIJËVE QË VDIQ E NË KOMISARIATIN E KORÇËS, E ËMA VË KUJËN: MA VRAU GURI...(VIDEO)

pamjeeee_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-kryepolici DEPUTET, analizon DËSHMIMTARIN X: Njeri me personalitet të dyshimtë, ky është partneri i LULIT?
Zyrtari gjerman flet për rastin ‘Xhafaj’: S’mund të dënohet për faj të vëllait, por po vëzhgojmë... »
Article Logic
Execution time: 0.004633903503418
array(1) { ["section"]=> string(132) "vdekja-e-27-vjecarit-ne-komisariatin-e-korces-reagon-ish-kryeministri-e-torturuan-shtazerisht-raciste-e-kriminele-me-uniforme-121130" }