Vdekja e punonjësit të OST, Gjiknuri ngushëllon familjarët: Ky moment të shërbejë...

Publikuar tek: aktualitet, më 12:51 11-01-2019 Vdekja e punonjësit të OST, Gjiknuri ngushëllon familjarët: Ky moment të shërbejë... Damian Gjiknuri

Ministri i shkarkuar i Energjitikës dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri reagon për vdekjen e punonjësit të OST në Ulëz-Kurbnesh.

Gjiknuri i shpreh ngushëllimet familjes, ndërsa thekson se ky moment duhet të shërbejë  për të vlerësuar përkushtimin e sakrificat e mijëra punonjësve të sektorit elektroenergjetik.

"Ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmëve dhe miqve të Angjelin Qafës, punonjësit të OST-së që ndërroi jetë në krye të detyrës, pas një arresti kardiak ndërsa sëbashku me kolegët punonin për riparimin e avarisë në linjën 110 kV Ulëz-Kurbnesh. Ky moment, të na shërbejë të gjithëve për të vlerësuar përkushtimin e sakrificat e mijëra punonjësve të sektorit elektroenergjetik, të cilët larg vëmendjes së opinionit publik, punojnë në kushte të vështira atmosferike për të garantuar furnizim me energji për çdo qytetar kudo qoftë ai", shprehet Gjiknuri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpallet FITUESI në garën për aeroportin e Kukësit, investimi privat 8 milion euro
A kishte certifikatë sigurie Gent Cakaj? Çfarë është Certifikata e Sigurimit të Personelit (KRITERET DHE AFATET) »
Article Logic
Execution time: 0.020612955093384
array(1) { ["section"]=> string(86) "vdekja-e-punonjesit-te-ost-gjiknuri-ngushellon-familjaret-ky-moment-te-sherbeje-148366" }