‘Vdekja ime reflekton atë që po i bëjmë jetës’, avokati i LGBT i vë flakën vetes

Publikuar tek: bota, më 12:22 15-04-2018 ‘Vdekja ime reflekton atë që po i bëjmë jetës’, avokati i LGBT i vë flakën vetes Avokati David Buckel

Një avokat shumë i njohur për të drejta e komunitetit LGBT në New York është vetëvrarë ditën e djeshme, duke u lyer me benzinë.

Sipas mediave të huaja, 60 vjeçari David Buckel është gjetur i vdekur në një park në Bruklin, ndërsa para se të vetëflijohej ka dërguar një email ku tregon arsyen e vdekjes. Në email thuhet se arsyeja e vetëvrasjes me lëndë djegëse është, sepse transgjinori mendonte se shumë njerëz në botë marrin ajër të sëmurë, rrjedhimisht të ndotur nga makinat.

“Shumica e njerëzve në planet tani marrin frymë ajri të ndotur nga lëndët djegëse fosile dhe shumë ndërrojnë jetë si pasojë e vdekjeve të hershme - vdekja ime e hershme nga djegia me karburant pasqyron atë që po bëjmë për veten tonë”, ka shkruar ai në letrën e fundit.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PRAG LUFTE: Rriten tensionet, bombardohet fabrika iraliane e armëve
Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.021429061889648
array(1) { ["section"]=> string(84) "vdekja-ime-reflekton-ate-qe-po-i-bejme-jetes-avokati-i-lgbt-i-ve-flaken-vetes-116971" }