VDES një tjetër SHQIPTAR në burgun grek, ngjarja mbahet e fshehur

Publikuar tek: rajon, më 16:29 10-07-2019 VDES një tjetër SHQIPTAR në burgun grek, ngjarja mbahet e fshehur

Shkon në gjashtë numri i vdekjeve në burgjet e vendit fqinj.

Një ngjarje që u mbajt e fshehtë nga autoritet dhe media vendase.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar në burgun e qytetit të Patrës.

Bëhet fjalë për një shqiptar të moshës 55-60-vjeçar me iniciale K.B nga qyteti i Fierit, i cili kishte dy vite që ndodhej ne burg me akuzë për lëndë narkotike.

Lajmin e bën me dije nga Greqia gazetari Shpëtim Zinxhira i cili njofton gjithashtu se familja ka tërhequr trupin e pajetë të viktimës dhe sot e ka varrosur atë ne Shqipëri.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së shqiptarit.

66463645_2269549313093265_8167566911110905856_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069210529327393
array(1) { ["section"]=> string(71) "vdes-nje-tjeter-shqiptar-ne-burgun-grek-ngjarja-mbahet-e-fshehur-171776" }