Veliaj komplimenton Kapexhiun për karikaturën e ditës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:23 06-08-2015 Veliaj komplimenton Kapexhiun për karikaturën e ditës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duket se e ka marë me sportivitet karikaturën nga artisti Bujar Kapexhiu që e ironizon atë në lidheje me deklaratat për ruajtjen e monumenteve të kulturës dhe pronës publike.

“I madh Kapexhiu”, shkruan Veliaj për karikaturën në të cilën portretizohet duke urdhëruar një polic të arrestojë qytetarin që kryen nevojat personale te Monumenti i Pavarësisë, polici ia kthen: “Prit sa të mbarojë”.

Kryebashkiaku i ri i Tiranës, Erion Veliaj tha se ata qytetarë që dhunojnë pronën publike dhe monumentet e kulturës, do të rrezikojnë edhe burgun. Prej disa ditësh ka nisur edhe rikonstruksioni i Monumentit të Pavarësisë, që Veliaj tha se "ishte shdërruar në një WC publike".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029822111129761
array(1) { ["section"]=> string(59) "veliaj-komplimenton-kapexhiun-per-karikaturen-e-dites-17892" }