Veliaj kthehet në PS, në takimin me Ramën edhe disa nga koordinatorët

Publikuar tek: politike, më 18:22 19-01-2016 Veliaj kthehet në PS, në takimin me Ramën edhe disa nga koordinatorët

Kryeministri Edi Rama ka thërritur në selinë e Partisë Socialiste disa nga koordinatorët e saj. Të pranishëm në takim janë, Niko Peleshi Saimir Tahiri, Ditmir Bushati, Koço Kokëdhima, si dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Këtë muaj janë shpeshtuar takimet e kreut të PS-së me koordinatorët e partisë, e argumentuar kjo me përgiatjet që po bëhen në bazë për kongresin e saj.

Megjithatë, deri më tani nuk ka ende një datë se kur do të zhvillohet kongresi i PS-së, duke përhapur në këtë mënyrë tezën se takimet lidhen me situatën brenda mazhorancës së majtë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Receta elektronike, Rama: Projekt për t’i dhënë fund korrupsionit me fondet e rimbursimit
Deputetja demokrate sulmon ministrin Koka: Moratoriumin e keni përdorur për show dhe manipulim, masakër me pyjet »
Article Logic
Execution time: 0.014273881912231
array(1) { ["section"]=> string(74) "veliaj-kthehet-ne-ps-ne-takimin-me-ramen-edhe-disa-nga-koordinatoret-30423" }