Veliaj kthehet nga Sri Lanka dhe menjëherë shkon të inspektojë punimet: Po punojmë me mish e me shpirt

Publikuar tek: politike, më 11:54 10-01-2016 Veliaj kthehet nga Sri Lanka dhe menjëherë shkon të inspektojë punimet: Po punojmë me mish e me shpirt

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj me t’u kthyer nga udhëtimi i tij në Sri Lanka, ka shkuar për të inspektuar punimet në Bulevardin e Ri të Tiranës, edhe pse ditë e diel.

“Disa ambasada kanë shfaqur interes për t’u zhvendosur në këtë zonë. Këtij projekti ne i jemi futur me mish e me shpirt. Dhe sa është bërë në 4 muaj, nuk është bërë në 4 vjet. Në këtë zonë ne do ndërtojmë parkun qëndror”, tha Veliaj gjatë inspektimeve.

Ai theksoi se zyrat e shërbimit do zhvendosen në këtë zonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Me plis, me plis, ta largojmë ktë kryepis’’, Spahiu shpërthen kundër Veliajt para bashkisë. I hedh dhe një ‘’bombë’’ tymuese
Demokratja Duma pyet ministrin Ahmetaj: Sa herë e ke vizituar Turqinë? Denoncon sërish Skavicën »
Article Logic
Execution time: 0.023247957229614
array(1) { ["section"]=> string(107) "veliaj-kthehet-nga-sri-lanka-dhe-menjehere-shkon-te-inspektoje-punimet-po-punojme-me-mish-e-me-shpirt-29606" }