Veliaj përballet me Jul Dedën në “2XL”, ja batutat e kryebashkiakut dhe koordinatorit të PD (Video)

Publikuar tek: politike, më 07:47 09-03-2016

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në spektaklin “Apartamentin 2XL” në “Vizion Plus”, ku u përball me Julian Dedën, koordinator i Partisë Demokratike.

Skena ishte një improvizim martese, mes aktores Egzona dhe Julian Dedës, dhe Veliaj supozohej t’i martonte.

Në këtë skenë, ai kërkoi ndihmën e “shokut civil”, i cili në këtë skenë simbolizonte shoqërinë civile dhe protestat e saj të fundit për ndërtimet te Parku i Liqenit Artificial. Nuk munguan batutat për dasmën e Veliajt, aq shumë të përfolur, po aq sa edhe për protestat e shoqërisë civile.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mandati, Kokëdhima: Nuk kam bërë asnjë shkelje, gjykatën e respektoj plotësisht
Pritet nisja e Asamblesë së PS te “Xibraku”, do diskutohet kërkesa e Blushit »
Article Logic
Execution time: 0.020106792449951
array(1) { ["section"]=> string(100) "veliaj-perballet-me-jul-deden-ne-2xl-ja-batutat-e-kryebashkiakut-dhe-koordinatorit-te-pd-video-34616" }