Veliaj publikon bilancin e javës së parë si kryebashkiak, ja 7 gjërat që ka realizuar

Publikuar tek: politike, më 19:15 07-08-2015 Veliaj publikon bilancin e javës së parë si kryebashkiak, ja 7 gjërat që ka realizuar

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar bilancin e javës së parë që kur ai ka marrë çelësat e bashkisë më të madhe në vend.

7 punë janë kryer sipas Veliaj në qytet, ndonëse sipas tij e rëndësishme ishte që fillimisht të merrej situata në kontroll.

Riparimi i orës së Sahatit, plani i ri zhvillimor i Tiranës, riparimi i Monumentit të Pavarësisë, pastrimi çdo ditë i qytetit nga mbeturinat, fillimi i ndërtimit të parkut të ri të Vaqarrit, nisja e punës e administratorëve të rinj, si dhe përfundimi i riparimit të shkollës “Dhora Leka” dhe kopshtit 42 janë shtatë punët që Veliaj ka kryer si kryebashkiak i Tiranës në 7 ditë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj në Kashar: Në fund të mandatit do të kemi 5 parqe në Tiranë
Braçe i ashpër me pr/ligjin e qeverisë: Mos i merrni para punëtorëve, por ndalni vjedhjen në dogana dhe minerale »
Article Logic
Execution time: 0.016733884811401
array(1) { ["section"]=> string(90) "veliaj-publikon-bilancin-e-javes-se-pare-si-kryebashkiak-ja-7-gjerat-qe-ka-realizuar-17957" }