Veliaj: Sot fëmijë e të rritur vunë re diçka të pazakontë te Liqeni

Publikuar tek: politike, më 09:36 27-03-2016 Veliaj: Sot fëmijë e të rritur vunë re diçka të pazakontë te Liqeni

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, është i kënaqur me ndryshimin më të fundit te Liqeni Artificial i Tiranës brenda të cilit ëhstë bërë një shatërvan.

Gjatë ditës së djeshme është punuar për balancimin, pozicionimin, instalimet e sensorit të erës dhe programuesin e kohës.

Ky është  i pari shatërvan lundrues (21 metra lartësi) në Shqipëri. Një projekt mesa duket i frymëzuar nga Gjeneva e Zvicrës. Veliaj thotë se kjo nuk është siks si në Gjenevë por është prapë bukur.

“Fëmijët (dhe tërriturit) vunë re dicka të pazakontë sot tek Liqeni - nuk është fiks si në Gjenevë, po prapë bukur”, shkruan kryebashkiaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pashkët, Nishani dhe Basha urojnë besimtarët katolikë
Spahiu prezanton “Shqipëria s’po ndryshon” dhe citon: “Brisidat”, femrat që këta i kontrollojnë fizikisht... »
Article Logic
Execution time: 0.04718804359436
array(1) { ["section"]=> string(72) "veliaj-sot-femije-e-te-rritur-vune-re-dicka-te-pazakonte-te-liqeni-36118" }