Veliera/ Merret vendimi në Durrës, Gjykata i hap rrugë punimeve (LË JASHTË VETËM ZONËN A)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:42 13-02-2018 Veliera/ Merret vendimi në Durrës, Gjykata i hap rrugë punimeve (LË JASHTË VETËM ZONËN A)

Merret vendimi për projektin e Velierës në Gjykatën Administrative në Durrës.

Kështu, gjykata ka vendosur të pezullojë punimet në zonën A duke pranuar pjesërisht padinë e shoqërisë civile që kishte kërkuar rrëzimin e gjithë projektit. Gjykata Administrative i ka hapur rrugë vazhdimit të punimeve duke lejuar vënien në zbatim të projektit përveç zonës A.

Bashkia e Durrësit ka paraqitur projektin e ndryshuar për Velierën, nga ana tjetër shoqëria civile thotë se do e ndjekë cështjen deri në Strasburg.

Mesa duket, Bashkia e Durrësit ka mundur të ruajë ndërtimin e paligjshëm duke e modifikuar projektin e duke lënë jashtë zonën Arkeologjike A. Veliera është cilësuar nga studiues, arkeologë e historianë si projekti që do të fundosë Durrësin arkeologjik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos në zyrat e gjendjes civile, bllokohet puna prej dy orësh
Përmbytje dhe rrugët të bllokuara nga bora, reagojnë Emergjencat Civile, si është situata në gjithë territorin »
Article Logic
Execution time: 0.012670993804932
array(1) { ["section"]=> string(92) "veliera-merret-vendimi-ne-durres-gjykata-i-hap-rruge-punimeve-le-jashte-vetem-zonen-a-110119" }