Veliera/ Merret vendimi në Durrës, Gjykata i hap rrugë punimeve (LË JASHTË VETËM ZONËN A)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:42 13-02-2018 Veliera/ Merret vendimi në Durrës, Gjykata i hap rrugë punimeve (LË JASHTË VETËM ZONËN A)

Merret vendimi për projektin e Velierës në Gjykatën Administrative në Durrës.

Kështu, gjykata ka vendosur të pezullojë punimet në zonën A duke pranuar pjesërisht padinë e shoqërisë civile që kishte kërkuar rrëzimin e gjithë projektit. Gjykata Administrative i ka hapur rrugë vazhdimit të punimeve duke lejuar vënien në zbatim të projektit përveç zonës A.

Bashkia e Durrësit ka paraqitur projektin e ndryshuar për Velierën, nga ana tjetër shoqëria civile thotë se do e ndjekë cështjen deri në Strasburg.

Mesa duket, Bashkia e Durrësit ka mundur të ruajë ndërtimin e paligjshëm duke e modifikuar projektin e duke lënë jashtë zonën Arkeologjike A. Veliera është cilësuar nga studiues, arkeologë e historianë si projekti që do të fundosë Durrësin arkeologjik.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos në zyrat e gjendjes civile, bllokohet puna prej dy orësh
Përmbytje dhe rrugët të bllokuara nga bora, reagojnë Emergjencat Civile, si është situata në gjithë territorin »
Article Logic
Execution time: 0.025072813034058
array(1) { ["section"]=> string(92) "veliera-merret-vendimi-ne-durres-gjykata-i-hap-rruge-punimeve-le-jashte-vetem-zonen-a-110119" }