Vëllai i futbollistit të larguar nga kombëtarja, me fjalë si plumba për Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 16:32 02-06-2016 Vëllai i futbollistit të larguar nga kombëtarja, me fjalë si plumba për Shqipërinë

Vëllai i futbollistit Herolind Shala, i cili nuk u përfshi nga trajneri De Biasi në listën e futbollistëve që do të shkojnë në Francë, ka shpërthyer në një status në Facebook-un e tij.

Mirlind Shala është shprehur se ai dhe e gjithë familja e futbollistit janë zhgënjyer thellësisht nga moszgjedhja e vëllait duke thënë se jo vetëm që ata do të diskutojnë se për kë do të luajë tashmë Shala, por se nuk do të jetë më tifoz i kombëtares shqiptare.

Mirlindi shkon më tej duke thënë se tashmë shprehja “Kosova është Shqipëri” është po aq provokuese sa “Kosova është Serbi”.

13330525_10208785358807968_1440928920_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova fton Rashicën, Gjimshitin dhe të tjerët
Oferta e çuditshme e lokalit, 5% ulje për çdo gol që pëson Shqipëria »
Article Logic
Execution time: 0.022361993789673
array(1) { ["section"]=> string(87) "vellai-i-futbollistit-te-larguar-nga-kombetarja-me-fjale-si-plumba-per-shqiperine-42251" }