Vendimi për gjykatën Speciale në Kosovë, reagon Majko: Kërkesa po prodhon paqartësi dhe frikë për të ardhmen

Publikuar tek: rajon, më 20:55 30-12-2017 Vendimi për gjykatën Speciale në Kosovë, reagon Majko: Kërkesa po prodhon paqartësi dhe frikë për të ardhmen

Vendimi për anulimin e Gjykatës Speciale ka shkaktuar reagime të shumta në politikën shqiptare dhe më veçanërisht atë në Kosovë.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe ministri shqiptar për disaporën, Pandeli Majko.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Majko shprehet se ky është një vendim që po prodhon paqartësi dhe frikë për të ardhmen.

“Për arsye që kishin kuptim, hyja tek ata që kishin rezerva për krijimin e Gjykatës Speciale për krimet në Kosovë. Arsyetimi nuk qëndronte në mohimin e asaj që ndodhi në Luftën e Kosovës”,- shkruan Majko ndër të tjera.

Ai e cilëson si të pakuptimtë këtë vendim, pikërisht në këtë moment delikat.

Më poshtë reagimi i plotë:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016009092330933
array(1) { ["section"]=> string(113) "vendimi-per-gjykaten-speciale-ne-kosove-reagon-majko-kerkesa-po-prodhon-paqartesi-dhe-frike-per-te-ardhmen-104975" }