Vendimi për varrezat e ushtarëve grekë, Ngjela: Akt i turpshëm, ishte një ushtri që pushtoi Shqipërinë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:57 20-12-2017 Vendimi për varrezat e ushtarëve grekë, Ngjela: Akt i turpshëm, ishte një ushtri që pushtoi Shqipërinë

Vendimi i qeverisë shqiptare për të ndërtuar një tjetër varrezë për ushtarët grekë të rënë gjatë luftës Italo-greke, ka shkaktuar një debat shumë të gjerë.

Në mesin e reagimeve të shumta për këtë temë është edhe avokati i njohur, Spartak Ngjela.

Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se vendimi i qeverisë për varrezat është një akt i turpshëm.

Ai thotë se ata ishin ushtarë pushtues dhe për këtë aryse nuk meritojnë respekt në vendin tonë.

Më poshtë reagimi i plotë: 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04615306854248
array(1) { ["section"]=> string(106) "vendimi-per-varrezat-e-ushtareve-greke-ngjela-akt-i-turpshem-ishte-nje-ushtri-qe-pushtoi-shqiperine-103776" }