Vendoset përfundimisht, ja ku do të zhvillohet "Botërori 2026"

Publikuar tek: sport, më 13:22 13-06-2018 Vendoset përfundimisht, ja ku do të zhvillohet Foto ilustruese

Sot në Moskë është mbajtur Kongresi i 68-të i FIFA-s, ku ndër të tjera është përcaktuar se ku do të zhvillohet Botërori 2026.

 

Një ditë para startit të Botërorit "Rusi 2018", është vendosur që ai i 2026-tës të zhvillohet larg kontinentit të Europës.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja dhe Meksika janë votuar për të pritur këtë kompeticion të rëndësishëm të futbollit botëror.

Kujtojmë që të pranishëm në këto punime të këtij kongresi kanë qenë edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zv.presidenti Lutfi Nuri si dhe sekretari i përgjithshëm, Ilir Shulku.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një ditë para Botërorit, sharkohet Lopetegui, trajneri i Spanjës
Merr formë “Arena kombëtare”, ja si duket sot (Video-Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.032050848007202
array(1) { ["section"]=> string(66) "vendoset-perfundimisht-ja-ku-do-te-zhvillohet-boterori-2026-124228" }