Veprimi i arbitrit që shkaktoi të qeshura në finalen e Champions League (Video)

Publikuar tek: sport, më 07:25 29-05-2016

E gjithë Europa ka ndjekur mbrëmjen e djeshme finalen e Champions League mes Real Madrid dhe Atletiko Madrid. Megjithatë, protagonistë nuk kanë qenë vetëm lojtarët, por edhe arbitri i ndeshjes.

Në pjesën e dytë të lojës, pasi akordoi një goditje dënimi, Mark Clattenburg bëri një veprim të shpejtë me gjuhë, çka u fiksua nga regjia qëndrore.

Ky moment ka shkaktuar hilaritet te tifozët, aq sa është kthyer në “hit” në rrjetet sociale. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Real Madrid kampion i Europës për të 11-ën herë. Simeone: Po mendoj për të ardhmen
Refuzimi i Mërgim Mavrajt, reagojnë UEFA dhe FIFA »
Article Logic
Execution time: 0.077372074127197
array(1) { ["section"]=> string(83) "veprimi-i-arbitrit-qe-shkaktoi-te-qeshura-ne-finalen-e-champions-league-video-41779" }