Vërshimet e lumit Kir, ndërhyn FNSH, evakuohen babë e bir (FOTO+VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 01-12-2017 Vërshimet e lumit Kir, ndërhyn FNSH, evakuohen babë e bir (FOTO+VIDEO)

Moti i keq dhe përmbytjet kanë përfshirë vendin që nga dita e djeshme.

Situata e vështirë paraqitet edhe në Shkodër, ku vërshimet e lumit Kir kanë detyruar të evakuohen banorët, si pasojë e rrezikut, shkruan neswbomb.al.

Nga rreziku i lumit Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në Shkodër kanë evakuar babain dhe djalin, pasi u rrezikohej jeta.

Pasi u raportuan në sallën operative se 2 banorë janë vënë në rrezik nga vërshimet e lumit Kir, ndërhyrja në kohë e FNSH bëri që të shpëtohej jeta e dy qytetarëve, babë e bir.

 

 1_copy.jpg

2.jpg

3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga autostrada Tiranë-Durrës, pamje kaotike: Makina të bllokuara, baltë, plehra dhe dëm i pallogaritshëm
Shemsi Prençi bën paralajmërimin e fortë: Pas orës 15.00 mos dilni në rrugë, kush s’ bindet do të evakuohet me forcë nga banesa »
Article Logic
Execution time: 0.013186931610107
array(1) { ["section"]=> string(62) "vershimet-e-lumit-kir-nderhyn-fnsh-evakuohen-babe-e-bir-101505" }