Vettingu i politikanëve, Rama: Draftin e PD do ta çojmë në Komisionin e Venecias

Publikuar tek: politike, më 21:08 13-09-2018 Vettingu i politikanëve, Rama: Draftin e PD do ta çojmë në Komisionin e Venecias

Kryeministri Edi Rama ka thënë se draftin e Partisë Demokratike për “Vetting në politikë” do ta dërgojë në Komisionin e Venecias.

Rama tha se është i gatshëm të ofrojë të gjitha të dhënat për pasurinë e tij te çdo komision, por insistoi se vettingu i politikanëve duhet të përfshijë edhe të afërmit e tyre.

“Siç është do ta fusim në qese, gurin që kanë hedhur në lumë, do ta çojmë në Komisionin e Venecias, aty ka dhe lumë, dhe do ta shikojnë. Nëse Komisioni thotë që kjo është në përputhje me Vettingun, do ta votojmë, nëse Komisioni i Venecias thotë “ej po atë gurin që hodhët aty pse e hodhët edhe këtu”, do t’i themi “e kuptoni sa artist është Luli?”, U shpreh kryeministri Rama në emisionin “Open” në Tch.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama flet hapur: Do them disa gjëra që s’i kam thënë kurrë, kam marrë dhurata të çmuara...
Analisti ia përplas në sy Berishës: Të ka bërë synet Erdogan, tani fol… »
Article Logic
Execution time: 0.14436316490173
array(1) { ["section"]=> string(85) "vettingu-i-politikaneve-rama-draftin-e-pd-do-ta-cojme-ne-komisionin-e-venecias-134231" }