Vettingu në politikë, Ruçi nga Fieri: Drafti është në tryezë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:27 14-09-2018 Vettingu në politikë, Ruçi nga Fieri: Drafti është në tryezë Gramoz Ruci ne Fier

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka folur nga Fieri në lidhje me vettingun për politikanët.

Ruçi u shpreh se drafi i opozitës është në tryezë pasi është futur në programin e parlamentit si dhe është botuar në faqen e internetit të Kuvendit.

“Pas dy javëve nga data e depozitimit do të mblidhet Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve të cilët do të bëjnë një program për diskutimin që do i parashtrohet seancës plenare”, u shpreh Ruçi.

Në lidhje me miratimin e këtij projektligji Ruçi u shpreh se është shumë shpejt për të folur.

“Do të diksutohet dhe do të vendoset” u shpreh kryeparlamentari.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qarkullonte me armë nëpër Durrës, arrestohet 18-vjeçari (EMRI)
Breshëri plumbash Në Divjakë, forcat RENEA plagosin një person (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.017786979675293
array(1) { ["section"]=> string(65) "vettingu-ne-politike-ruci-nga-fieri-drafti-eshte-ne-tryeze-134284" }