Vëzhgimi i gazetares: Policia u turret fëmijëve, gjysma e deputetëve në Kuvend me diploma kristali

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:36 08-09-2016 Vëzhgimi i gazetares: Policia u turret fëmijëve, gjysma e deputetëve në Kuvend me diploma kristali

Ky është vëzhgimi i gazetares investigative Lindita Çela për protestën e sotme të maturantëve të cilët janë përplasur me policinë. Teksa në Kuvend është duke u zhvilluar seanca plenare e rradhës, Çela thotë se gjysma e deputetëve janë me “diploma kristali”.

“Një polici që iu turret dhe fëmijeve nuk ka ku vete më keq.. dhe të mendosh se kush është në atë sallë parlamenti që këto policë po përpiqen ti mbrojnë nga maturantët që kërkojnë shkollim..Gjysmat e deputetëve tanë janë me diploma kristali....”, shkruan gazetarja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18177509307861
array(1) { ["section"]=> string(102) "vezhgimi-i-gazetares-policia-u-turret-femijeve-gjysma-e-deputeteve-ne-kuvend-me-diploma-kristali-52296" }