Video: Artistët luajnë muzikë në rrugët e Belgjikës. A është kjo një këngë shqiptare?

Publikuar tek: bota, më 19:34 08-08-2015

Një grup artistësh në qytetin e Ostendes në Belgjikë këndojnë dhe luajnë muzikë në një prej rrugëve të qytetit.

Çuditërisht njëra prej këngëe është mjaft e ngjashme me muzikën shqiptare, me tinguj të ngjashëm me muzikën e shqipërisë së mesme. Në rrugë, për të ndjekur këtë performancë janë mbledhur qindra qytetarë. Ndiqni videon:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032629013061523
array(1) { ["section"]=> string(88) "video-artistet-luajne-muzike-ne-rruget-e-belgjikes-a-eshte-kjo-nje-kenge-shqiptare-18021" }