Video/ Historia e marrëdhënieve të tensionuara të Ramës me gazetarët

Publikuar tek: politike, më 17:17 20-02-2015 Video/ Historia e marrëdhënieve të tensionuara të Ramës me gazetarët

Ofendimi ndaj gazetares Elisa Zykaj në Bruksel nuk është as rasti i parë dhe nuk do të jetë as i fundit që kryeministri Edi Rama bën ndaj një gazetari.

Një video e publikuar nga Agon Channel tregon një përmbledhje të shkurtër të momenteve kur Rama u përgjigjet me arrogancë pyetjeve të gazetarëve. Me sa duket kryeministrit nuk i pëlqen ta kundërshtojnë apo t’i bëjnë pyetje të vështira edhe kur ato janë në interes të qytetarëve.

Edhe sjellja e kryeministrit Rama në mbërmjen e fundvitit me gazetarët të organizuar tek Pallati i Brigadave u komentua me kriticizëm të madh në media, por dhe në rrjetet sociale.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: Ka ardhur koha për një “20 shkurt” të ri
Ministrat e Ballkanit bojkotojnë konferencën e SEECP në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.017466068267822
array(1) { ["section"]=> string(72) "video-historia-e-marredhenieve-te-tensionuara-te-rames-me-gazetaret-3975" }