‘VIDEO-SKANDAL/ Votim familjar 1+4 për ata që lehin për zgjedhje të lira dhe të barabarta’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:42 13-09-2016

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu denoncon zgjedhjet në Dibër nëpërmjetë një vedo-je ku tregohet votimi 1+4 ndërkohë që vota është fshehtë dhe gjithsecili duhet të votojë në mënyrë të pavarur.

Spahiu e quan skandal mënyrën e votimit dhe i’u drejtohet atyre që ‘lehin’ për zgjedhje të lira dhe të barabarta.

Në video duket qartë se si disa persona kanë votuar në grup në zgjedhjet e djeshme në Dibër ku kryetari i ri i Bashkisë u zgjodh Muharrem Rama.

“VIDEO-SKANDAL: Votim familjar 1+4. Për ata që lehin për zgjedhje të lira dhe të barabarta. Dibra shqiptare apo Middle East ?” shkruan Spahiu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02385687828064
array(1) { ["section"]=> string(93) "video-skandal-votim-familjar-1-4-per-ata-qe-lehin-per-zgjedhje-te-lira-dhe-te-barabarta-52754" }