Video tronditëse: Ushtari amerikan qëllon me shotgan civilin (Pamje të rënda)

Publikuar tek: bota, më 17:56 12-01-2018 Video tronditëse: Ushtari amerikan qëllon me shotgan civilin (Pamje të rënda)

Një video tronditëse e përhapur në rrjetet sociale që tregon momentin kur një ushtarak, i cili dyshohet se i përket forcave të armatosura amerikane, teksa qëllon një civil në Afganistan ka bërë që në SHBA të nisë hetimi.

Në video duket një mjet ushtarak që ecën përkrah një kamioni. Ushtari i cili qëndron në mjetin ushtarak mban në dorë një shotgan dhe qëllon shoferin e një kamioni. Fati i shoferit nuk dihet ndërsa në video dallohet xhami i thyer i kamionit nga qitja e armës.

Megjithatë një ekspert tha për RT se ndoshta ushtari ka qëlluar me plumb jo vdekjeprurrës, vetëm për argëtim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjidhet kriza politike në Gjermani, qeveria e Merkel me marrëveshje të re koalicioni
Alarm në aeroportin Heathrow të Londrës, arrestohet 27-vjeçarja që po përgatiste sulm terrorist »
Article Logic
Execution time: 0.012208938598633
array(1) { ["section"]=> string(81) "video-tronditese-ushtari-amerikan-qellon-me-shotgan-civilin-pamje-te-renda-106353" }