VIDEO / Veliaj: George Soros filantrop i madh, e kam për kompliment kur më etiketojnë si njeri i tij

Publikuar tek: politike, më 18:45 01-03-2016

Gjatë një interviste në emisionin “Kapital”, kreu i Bashkisë Trianë, Erion Veliaj është pyetur se si ndihet kur e etiketojnë si njeri të miliarderit George Soros.

“E kam për komplimentin më të madh”, është përgjigjur Veliaj duke shpjeguar se Soros është një nga filantropët më të mëdhenj dhe që ka bërë shumë për proceset demokratike në vendet e Eurpoës Lindore.

Zërat kundërshprehen se George Soros është përgjegjës për destabilizimin gjendjes politike dhe ekonomike në disa nga këto shtete europiane, për përfitime personale apo edhe për qëllime më të errëta konspirative.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021636009216309
array(1) { ["section"]=> string(102) "video-veliaj-george-soros-filantrop-i-madh-e-kam-per-kompliment-kur-me-etiketojne-si-njeri-i-tij-33942" }