Vidhen armë në bazën e Pashalimanit, 5 ushtarakë në polici

Publikuar tek: aktualitet, më 15:08 11-01-2019 Vidhen armë në bazën e Pashalimanit, 5 ushtarakë në polici Baza ushtarake e Pashalimanit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum ku janë vjedhur armë.

Sipas raportimeve, ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe në bazë janë marrë 3 armë të llojit automatike ndërsa ushtari që presupozohej të ruante municonet, nuk ishte në vendin e punës.

Për këtë janë shoqëruar në polici edhe 5 ushtarakë të cilët kanë dhënë dëshmitë e tyre.

Ende nuk dihet asgjë për autorët e vjedhjes së automatikëve por ndërkaq, ka nisur me shpejtësi një hetim që pritet të zbardhë gjithçka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078670978546143
array(1) { ["section"]=> string(64) "vidhen-arme-ne-bazen-e-pashalimanit-5-ushtarake-ne-polici-148376" }