Vijon shfrytëzimi i pyjeve, pas memorandumit nxirren në ankand nga Bashkitë. Kjo është arsyeja

Publikuar tek: ekonomi, më 20:16 03-11-2016 Vijon shfrytëzimi i pyjeve, pas memorandumit nxirren në ankand nga Bashkitë. Kjo është arsyeja

Pas Memorandumit për ndalimin e prerjeve të pyjeve, ata janë nxjerrë në ankand nga Bashkitë me arsyen higjeno-sanitare, kështu quhet proçesi.

Sipas memorandumit 10 vjeçar do të ndalohej prerja e pyjeve dhe shfrytëzimi i tyre nga kompanitë e licensuara dhe me leje shfrytëzimi nga Ministria e Mjedisit.

Megjithatë pyjet po vijojnë të shfrytëzohen dhe këtë herë janë bashkitë të cilat i kanë nxjerrë në ankande.

Open Procurement Albania ka publikuar një listë me bashkitë të cilat kanë nxjerrë në ankand pyjet për shfrytëzim, raporton Newsbomb.al.

Nga lista shohim se bashkia Bulqizë qëndrron në krye për vlerën më të lartë të kontraktuar.

Më poshtë paraqitet një grafik dhe lista me qeverisjet vendore të kontraktuara. Për të parë më shumë kliko në “Open Procurement Albania”. 

ankand_2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023974180221558
array(1) { ["section"]=> string(98) "vijon-shfrytezimi-i-pyjeve-pas-memorandumit-nxirren-ne-ankand-nga-bashkite-kjo-eshte-arsyeja-58341" }