“Vizatimi profetik i Edi Ramës kur ishte vetëm 5 vjeç”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:16 07-05-2016 “Vizatimi profetik i Edi Ramës kur ishte vetëm 5 vjeç”

“Vaporri i madh”, kështu quhej vizatimi i kryeministrit të sotëm Edi Rama , i publikuar në revistën “Nëntori”, kur ai ishte vetëm 5 vjeç. Petro Mejdi e ka publikuar foton në profilin e tij në “Facebook” dhe sipas interpretimit të tij, ky është një vizatim profetik i Ramës që kur ishte në moshë të vogël.

Postimi:

Një vizatim profestik i Edi Ramës në moshën pesë vjeç

Vizatimi i mëposhtëm titullohet "VAPORI I MADH " dhe është vizatuar nga Edi Rama në moshën 5-vjeç ,yllkë në një nga kopshtet e fëmijëve të Tiranës . Pas thuajse 45 -vjetësh fati e solli që autori i vizatimit të bëhet kapiten i këtij "Vapori të madh " me emrin Shqipëri .Vapori i vizatimit ngjan i vjetër dhe me halle , ashtu si Shqipëria e kryeministrit të sotëm ka shumë halle dhe dallgët e detit , e anojnë këndej e andej .Kapiteni është i ri në moshë , por si dursak i mësuar me detin e dallgëzuar deri tani po e mban mirë .Dhe sipas mendjes time do të jetë edhe disa vite në timonin e këtij "VAPORI TË MADH " , SHQIPËRISË . SHËNIM : Vizatimi është marë nga numri 10 i revistës "NËNTORI " , 1970 .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024948120117188
array(1) { ["section"]=> string(58) "vizatimi-profetik-i-edi-rames-kur-ishte-vetem-5-vjec-39792" }