Vizita në Berlin/ Mustafa mjaftohet me një foto në Facebook. Thaçi në gjermanisht: “Danke Merkel”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:24 30-06-2015 Vizita në Berlin/ Mustafa mjaftohet me një foto në Facebook. Thaçi në gjermanisht: “Danke Merkel”

Vizita e delegacionit kosovar sot në Berlin është pasqyruar në rrjetet sociale nga të dyja palët. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka zgjedhur ta pasqyrojë thjesht këtë vizitë në profilin e tij në facebook, me anë të një fotoje, ku ai dhe kancelarja Angela Merkel përfundojnë konferencën për shtyp.

Ndërsa ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi me asnjë të një shkrimi në facebook, ndër të tjera ka falenderuar në gjermanisht kancelaren Merkel dhe Gjermaninë.

“Gjermania mbetet partneri kryesor i Kosovës. Danke Bundeskanzlerin Merkel! Danke Deutschland!”, shkruan në Thaçi në facebook.

Edhe kancelarja gjermane e ka pasqyruar këtë vizitë në profilin e saj në Instagram nëpërmjet dy fotove.

Lexo edhe: Merkel poston foto me Mustafën dhe Thaçin në Instagram

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045312166213989
array(1) { ["section"]=> string(98) "vizita-ne-berlin-mustafa-mjaftohet-me-nje-foto-ne-facebook-thaci-ne-gjermanisht-danke-merkel-15033" }