Vjedhja që iu bëhet emigrantëve nga qeveria sipas denoncimit te faqja e ish-kryeministrit Berisha

Publikuar tek: politike, më 17:54 25-04-2016 Vjedhja që iu bëhet emigrantëve nga qeveria sipas denoncimit te faqja e ish-kryeministrit Berisha

“Emigranti dixhital” ka denoncuar këtë herë te ish-kryeministri Sali Berisha, atë që e quan vjedhje e madhe që iu bëhet atyre nga qeveria  e “Edvin Shullazit”.

“Vjedhjen e madhe që iu ben qeveria e Edvin Shullazit emigranteëve shqiptar! Për më shumë lexoni mesazhin e tij”, shkruan Sali Berisha.

"Përshëndetje z Berisha. Vjedhja dhe korrupsioni më i madh që historia ka parë është vjedhja e kontributeve të emigrantëve nga të dyja palët, Itali e Shqipëri , ju vidhen kompensimet, invaliditetet, dritat, uji, u merret taksa për televisionin edhe pse prej vitesh emigranti nuk është në shtëpi, spekullohet në mënyrë të pa skrupullt mbi kamatat e dritave për t’i kthyer në debitorë të pamundur të paguajnë kamatat dhe debitë për t’i çuar drejt fatkeqësisë së marrjes së shtëpise, vjedhjes së shtëpisë. Vjedhjes së të drejtave ekonomike të emigrantëve dhe fashës së pa mbrojtur duke u krijuar dopio identitet për t’i marë në emër të tij gjithshka që i takon , sidomos dëmshpërblimet e ish të përndjekurve politike, dhe jo vetëm kaq, por paguhen edhe njerës për të ndjekur, persekutuar dhe denigruar personin që e kanë vjedhur për ta isoluar dhe eleminuar moralisht fisikisht mentalisht dhe eko nomikisht, duke patur mbështetjen e politikanëve të korruptuar që e lënë në heshtje dhe pa zë, pa të drejtë dhe pa liri".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02361798286438
array(1) { ["section"]=> string(103) "vjedhja-qe-iu-behet-emigranteve-nga-qeveria-sipas-denoncimit-te-faqja-e-ish-kryeministrit-berisha-38650" }